Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

ÔľĚ Naru┼íenia narastaj├║, ke─Ć organiz├ície spravuj├║ viac ├║dajov

ÔľĚ Naru┼íenia narastaj├║, ke─Ć organiz├ície spravuj├║ viac ├║dajov 1

Organiz├ície v priemere spravuj├║ o takmer 40 percent viac ├║dajov, ako boli pred rokom, pod─ża nov├ęho v├Żskumu spolo─Źnosti Dell Technologies a tento n├írast ├║dajov prich├ídza s inherentn├Żmi v├Żzvami.

Spolo─Źnos┼ą zostavila nov├Ż glob├ílny index ochrany ├║dajov 2020 – Snapshot 1, 000 os├┤b s rozhodovacou pr├ívomocou v oblasti IT vo verejn├Żch a s├║kromn├Żch organiz├íci├ích s 250+ zamestnancami z 15 r├┤znych kraj├şn, aby sa dozvedeli viac o tom, ako tieto v├Żzvy ovplyv┼łuj├║ ich pripravenos┼ą na ochranu ├║dajov.

Zistenia z prieskumu spolo─Źnosti Dell ukazuj├║, ┼że rast├║ci po─Źet organiz├íci├ş (80% v roku 2019 oproti 74% v roku 2018) teraz vid├ş hodnotu vo svojich ├║dajoch. Prezident spolo─Źnosti Dell Technologies pre ochranu ├║dajov Beth Phalen vysvetlil, pre─Źo bud├║ strat├ęgie ochrany ├║dajov pre podniky v nasleduj├║com desa┼ąro─Ź├ş potrebn├ę v tla─Źovej spr├íve.

  • Dell: ├Üdaje m├┤┼żu by┼ą k─ż├║─Źom k digit├ílnej transform├ícii v roku 2020
  • "tmav├ę d├íta" stoj├ş podniky obrovsk├ę sumy
  • Spolo─Źnos┼ą Kaspersky tvrd├ş, ┼że ├║tok na ├║daje o z├íkazn├şkoch je nevyhnutn├Ż

ÔÇ×D├íta s├║ z├íkladom podnikania a k─ż├║─Źom k digit├ílnej transform├ícii organiz├ície. Ke─Ć vstupujeme do nasleduj├║ceho desa┼ąro─Źia ├║dajov, s├║ pru┼żn├ę, spo─żahliv├ę a modern├ę strat├ęgie ochrany ├║dajov nevyhnutn├ę na to, aby podnikom pomohli robi┼ą inteligentnej┼íie a r├Żchlej┼íie rozhodnutia a bojova┼ą proti d├┤sledkom n├íkladn├Żch naru┼íen├ş. Tieto zistenia dokazuj├║, ┼że ochrana ├║dajov mus├ş by┼ą ├║stredn├Żm prvkom obchodnej strat├ęgie spolo─Źnosti. S rast├║cou komplexnos┼ąou d├ítov├ęho prostredia potrebuj├║ organiz├ície svi┼żn├ę a udr┼żate─żn├ę strat├ęgie na ochranu ├║dajov, ktor├ę sa m├┤┼żu ┼ík├ílova┼ą v prostred├ş viacer├Żch platforiem a cloudov. ÔÇť

S v├Ą─Ź┼í├şm po─Źtom ├║dajov prich├ídza v├Ą─Ź┼íie preru┼íenie

Pod─ża ┼ít├║die spolo─Źnosti Dell teraz organiz├ície spravuj├║ 13,53PB ├║dajov, ─Źo predstavuje takmer 40-percentn├Ż n├írast od roku 2018, ke─Ć bol priemer 9.70PB a 831 percentn├Ż n├írast od spravovania organiz├íci├ş 1.45PB ├║dajov v roku 2016.

Kybernetick├ę ├║toky, strata ├║dajov a v├Żpadky syst├ęmu s├║ najv├Ą─Ź┼íie hrozby pre v┼íetky tieto ├║daje a v├Ą─Ź┼íina organiz├íci├ş (82%) utrpela po─Źas posledn├Żch 12 mesiacov nepriazniv├║ udalos┼ą. Okrem toho sa 68 percent organiz├íci├ş ob├íva, ┼że v nasleduj├║cich 12 mesiacoch za┼żij├║ ru┼íiv├║ udalos┼ą.

┼át├║dia tie┼ż zistila, ┼że organiz├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ viac ako jedn├ęho dod├ívate─ża ochrany ├║dajov, s├║ pribli┼żne dvakr├ít zranite─żnej┼íie vo─Źi kybernetick├ęmu incidentu, ktor├Ż znemo┼ż┼łuje pr├şstup k ich ├║dajom. Vyu┼ż├şvanie viacer├Żch rie┼íen├ş na ochranu ├║dajov je v┼íak na vzostupe, pri─Źom 80 percent organiz├íci├ş sa rozhodlo nasadi┼ą rie┼íenia od dvoch alebo viacer├Żch poskytovate─żov.

N├íklady na preru┼íenie sa tie┼ż zvy┼íuj├║ a priemern├ę n├íklady na prestoje sa zv├Ż┼íili o 54 percent z 2018 na 2019, ─Źo m├í za n├ísledok odhadovan├║ stratu 819 000 dol├írov v roku 2019. Tieto n├íklady s├║ tie┼ż v├Żrazne vy┼í┼íie pre organiz├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ viac ako jedn├ęho dod├ívate─ża ochrany ├║dajov.

Aj ke─Ć preru┼íenie m├┤┼że ma┼ą v├í┼żne negat├şvne n├ísledky pre ak├ęko─żvek podnikanie, pravdepodobnos┼ą, ┼że organiz├ície utrpia stratu ├║dajov, v├Żpadky syst├ęmu a kybernetick├ę ├║toky, sa pravdepodobne zv├Ż┼íi len vtedy, ke─Ć spolo─Źnosti bud├║ na─Ćalej spravova┼ą e┼íte viac ├║dajov.

  • Zd├┤raznili sme tie┼ż najlep┼íie slu┼żby v oblasti predch├ídzania strate ├║dajov