ÔľĚ Amazon spusti┼ą don├í┼íku jedla v Indii a prevzia┼ą na Zomato, Swiggy

ÔľĚ Amazon spusti┼ą don├í┼íku jedla v Indii a prevzia┼ą na Zomato, Swiggy 1

Gigant elektronick├ęho obchodu Amazon sa chyst├í podnikn├║┼ą na indick├Ż trh s dod├ívkami potrav├şn, aby prevzal spolo─Źnosti Zomato a Swiggy. Ako uviedla spolo─Źnos┼ą TechCrunch, spustenie tejto novej slu┼żby by sa mohlo uskuto─Źni┼ą v marci. Tento krok prich├ídza mesiac po tom, ─Źo spolo─Źnos┼ą Zomato z├şskala akvizi─Źn├ę rameno spolo─Źnosti Uber Technologies v Indii, spolo─Źnos┼ą Uber Eats.

AmazonSlu┼żba dod├ívky potrav├şn bude pon├║kan├í ako s├║─Źas┼ą Amazon Predplatn├ę alebo prostredn├şctvom Amazon Nov├í platforma. V spr├íve TechCrunch sa uv├ídza anonymn├Ż zdroj, ktor├Ż je obozn├ímen├Ż s touto z├íle┼żitos┼ąou a ktor├Ż odha─żuje, ┼że slu┼żba je pred zaveden├şm testovan├í v niektor├Żch re┼ítaur├íci├ích v Bangalore.

V ├║radnom vyhl├ísen├ş hovorcu Amazon hovor├ş: ÔÇ×Ver├şme v inov├íciu v mene na┼íich z├íkazn├şkov, aby sme pre nich vytvorili nov├ę sk├║senosti. V r├ímci tohto z├ív├Ązku neust├íle vyhodnocujeme nov├ę oblasti a pr├şle┼żitosti, ako sa spoji┼ą s na┼íimi z├íkazn├şkmi a sl├║┼żi┼ą im. Vr├ítime sa k v├ím, ke─Ć budeme ma┼ą nie─Źo ozn├ími┼ą. ÔÇť

Amazon donáška jedla: Čo to znamená pre Indiu?

V poslednej dobe, Amazon Zakladate─ż Jeff Bezos nav┼ít├şvil Indiu a ozn├ímil, ┼że spolo─Źnos┼ą investovala viac ako $1 v snahe pom├┤c┼ą mal├Żm a stredn├Żm podnikom (mal├ę a stredn├ę podniky) pred├íva┼ą online. Spolo─Źnos┼ą u┼ż prev├ídzkuje dod├ívku potrav├şn a potrav├şn, Amazon Fresh via Prime Now, ktor├ę bolo ozn├ímen├ę v auguste 2019 a s├║┼ąa┼ż├ş so slu┼żbami, ako s├║ Grofers a Big Basket.

AmazonHlavn├Żm pr├şnosom je predplatn├ę Prime, ktor├ę pon├║ka s├║bor slu┼żieb, ako je vy┼í┼íie uveden├ę dodanie potrav├şn Prime Now. O─Źak├íva sa, ┼że aj nadch├ídzaj├║ca slu┼żba dod├ívky potrav├şn bude spada┼ą pod tento d├í┼żdnik, ─Źo by znamenalo, ┼że na pr├şstup k slu┼żbe potrebujete iba predplatn├ę Prime.

Amazon m├í pred sebou ┼ąa┼żk├║ ÔÇőÔÇő├║lohu, preto┼że majitelia re┼ítaur├íci├ş a mra─Źenskej kuchyne neboli spokojn├ş s existuj├║cimi slu┼żbami a ─Źasto ich kritizovali za podporu agres├şvnych obchodov a pon├║k pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş boli svedkami obrovsk├Żch str├ít pre re┼ítaur├ítorov.

Amazon pracuje na svojej don├í┼íke jedla v Indii u┼ż nejak├Ż ─Źas a predt├Żm sa chystala spusti┼ą v Diwali 2019, ale mimochodom do┼ílo k oneskoreniu.

Po Uber Eats & quot; Po odchode z Indie vyzer├í trh dod├ívok potrav├şn zrel├ęmu nov├ęmu hr├í─Źovi, ktor├Ż m├┤┼że majite─żom potravin├írskych podnikov v Indii pon├║knu┼ą ur─Źit├║ ├║─żavu.

AmazonJeho s├║per v Indii Flipkart minul├Ż rok tie┼ż ozn├ímil, ┼że vst├║pi do maloobchodn├ęho potravin├írskeho podniku naz├Żvan├ęho Flipkart Farmermart a pod─ża novej spr├ívy u┼ż slu┼żbu testuje s dod├ívkou ovocia a potrav├şn.

  • Miestna platforma pre distrib├║ciu potrav├şn a re┼ítaur├íciu, ktor├║ spolo─Źnos┼ą Zomato objavuje, z├şskava spolo─Źnos┼ą Uber Eats v Indii